Zkontrolovat znovu / Check again

Pokud se Vám tato hláška stále zobrazuje zkuste zmáčknout F5.
If you still see this message, try to press F5.
Přihlášení
Nick:
Heslo:
Registrace
Zapomenuté heslo
CZE ENG
Dnes je 9 února 2016, Apolena

Vše o PaceVT

7.6.2008 13:40 - Autor: Scuby - Přečteno: 1398x - Zobrazeno: 4139x

Na otázky všeho druhu hravě odpovídá Admin Iceman.

Scuby
Ahoj Icemane, na chvíli jsem tě zastavil tak hned toho využiju. Jak dlouho teda vlastně je PaceVT.com na světě? Vznikl ten web hned pod doménou Pacevt.com nebo jak to tenkrát bylo?

Iceman
Ahoj :shappy: , takže začínali jsme, tehdy jen já a Pace, pod doménou PaceVT.wz.cz a bylo to, jestli si dobře vzpomínám 14. února 2005. V té době, ikdyž je tomu tak i teď, vznikala spousta webů o Virtual Tuningu a většina i brzy zanikla. Po spuštení PVT, jsme na jedno velké fórum napsali do odkazů, že jsme spustili web o VT. Po prvotní kritice, kde nám sdělili, že to stejně nemá cenu a že to stejně za chvíli zabalíme se našel jeden člověk, který měl stejný názor a citoval slavný výrok: "Lomikare, Lomikare, do roka a do dne....". Naštěstí se mýlil a PVT už je na světě více než 3 roky. Původně mělo PVT sloužit jen jako ukázka Paceových prací, ale hned o 2 dny později se na webu objevila i první soutěž, nečekaně to bylo BMW .

Scuby
Jak jinak než BMW, asi všichni víme, že BMW je Paceovo nejoblíbenější auto. Co já vím tak se v logu PaceVT.com neobjevilo žádné jiné auto než právě BMW. Když jsme ale u těch soutěží, byla účast na tu dobu velká a nebo o to nebyl zájem? A předpokládám, že s Pacem se znáte asi osobně když jste to zakládali spolu, je to tak?

Iceman
To asi většina, co Pace zná, ví, že BMW je jeho nej auto :shappy: . Ale v logu vždy BMW nebylo, právě v "první verzi" webu byla v logu Paceova práce (mimochodem je tam ještě pořád na www.pacevt.wz.cz ale jinak, když nepočítám červený vzhled starého webu, tam vždy BMW bylo :shappy:. Co se soutěží týče, tak první soutěže se zúčastnilo 8 lidí, ale ve druhé už to bylo 18. A Pace ? No toho znám už vážně hodně dlouho, jestli dobře počítám, tak 13 let, prostě od první třídy :shappy:.

Scuby
A tady je vlastně vidět i úplně první design webu, který ze základu zůstal ještě po několik let nezměněn. Předpokládám, že vzhled dělal Pace, ale na druhou stranu, máš nějaké podobné zkušenosti v grafice? Myslím tím jestli ses podílel na grafické stránce webu.

Iceman
Ano, design je čistě Paceová práce, když vzpomínám, tak se se mnou radil jen na odstínech barev :shappy:. Design sice zůstal po dlouhou dobu nezměněn, ale pořád přibývali tlačítka v menu, z původních pěti na konečných 15.

Scuby
Mluvil jsi o tlačítcích v menu a vybavuji si vše co tam bylo a tak mě napadá otázka, která bude zajímat určitě nejen mě. Co vás dva vedlo k tomu, že jste zřídili na webu forum a kdy to vůbec bylo?

Iceman
Jak jsem již psal, na webu byly ze začátku pouze soutěže, prezentace Paceových a pár dalších maličkostí. První větší inovace přišla 9.9.2005, web se přesunul pod novou doménu (pacevt.com) a byly spuštěny první galerie, což by v té době nebylo nic ojedinělé, ale byly jsme první web, který nabízel uživateli snadnou a rychlou cestu k vytvoření galerie a nahrání prací přes formulář přímo na webu (na ostatních webech se musely práce posílat e-mailem adminům). Za další mezník webu se dá rozhodně považovat 23. červen 2006, kdy jsme oficiálně spustili fórum a také Soukromé zprávy. Dále pak 12. listopad 2006 a zrod prvního článku. A konečně také začátek tohoto roku a spuštění nové verze webu a VT Ligy.

Scuby
To oceňuji, že všechny ty data tak znáš :shappy:. Ano spuštění nové verze webu bylo určitě dalším zlomovým bodem avšak ne všemi chápán jako ten nejlepší. Jak ty sám jsi s webem teď spokojen se souvislostí nové verze?

Iceman
Ta data si samozřejmě nepamatuju :shappy:. Má spokojenost s webem? Vzhledem k tomu, že pouze já jsem věděl a vím, jak byl web napsaný předtím a jak je teď, tak určitě (z programátorského hlediska) došlo k obrovskému zlepšení, což se i mimo jiné projevilo na rychlosti načítání stránek a také je zde hodně nového a to davá i více možností uživateli si web užít :shappy:. Takže i přes kritiku některých jsem za to, že došlo pouze k zlepšení, žádné zhoršení nevidím.

Scuby
Ti co se v programátorkých jazycích vyznají a pohybují se okolo toho tě určitě chápou a dokáží si to představit. Ale ne všichni si dokáží představit co vše jsi musel udělat. Psal jsi web z "čistého papíru" a nebo jsi měl nějaké základy a scripty? Nebo je vše co můžeme vidět jen z tvé hlavy? :shappy: A pověz nám, kolik těch stránek je co jsi musel napsat i jak dlouho jsi to všechno dělal.

Iceman
Ano, začínal jsem z "čistého papíru" :slol:. Bylo to třeba, staré PVT jsem psal v roce 2005 a za tu dobu jsem se hodně naučil a chtěl jsem tyto znalosti využít k tomu, aby byl web co nejlepší, takže jsem psal tak 97% webu z hlavy, do 3% by se dalo počítat nahlédnutí do chytrých knih nebo rada strejdy Gůgla. Ale máš opět pravdu, ti co se v programování neorientují, si to asi dokáží jen těžce představit, když nějaká maličkost na webu, je nesmírně dlouhý text kódu. Kdybych měl jen odhadem web změřit, tak jej obsahuje přes 80 stránek, na každé v průměru 500 - 1600 řádků (tj. na jedné stránce deseti tisíce znaků) - celkem tedy cca 2,5 - 3 miliony znaků, takže je jasné, že k vytvoření webu tohoto objemu je zapotřebí dostatek času. Protože jsem na to byl sám, tak mi zabralo zhruba 3-5 měsíců práce (denně tak 4-7 hodin) :shappy:.

Scuby
Pomalu jsme se přesunuli do současnosti a tak si o tom trochu popovídejme. Prozraď nám kdo všechno se podílí na růstu PVT a kolik úsilí to stojí. Někteří uživatelé to vidí docela růžově :shappy:. Ale někteří také i černě. Co si o tom myslíš?


Iceman
Je super, že se k vedení webu dostalo víc lidí. Kdybych je měl vyjmenovat, tak mezi adminy Pace, Šubi a já (Iceman), dále naši více než zástupci - subadmini: Scuby, Qwerty a Medvezh - řekl bych jedna z celebrit PVT jak ve VT, tak hlavně v KT, který je i také šéfem Fakers Police a téměř každým dnem si prohlíží nové práce, které mají být nahrány do galerií a pečlivě je schvaluje, aby se v galeriích neobjevovali Fake-y, za což mu děkuju. Dalším v pořadí Qwerty - výborný grafik, který se aktivně podílí na čistotě fóra, ale hlavně je autorem nynějšího designu webu, bez něj by možna nový web ještě ani teď nebyl. Na dalším místě ty, Scuby - inovátor webu, začínal jako redaktor článků a Moderátor na fóru, asi největší aktivista z "vedení". Pak Šubi - mistr tužky a nápadů, hlavní redaktor článků a mozek webu, VT Liga a také nový web a vše s ním spojené vzešlo z jeho hlavy. A nakonec Pace - jeden z nejlepších VTunerů své doby v ČR a SR a držitel 3. místa GP in VT, díky němu má tento článek smysl, jinak by jsme nemuseli ani vůbec nic psát :shappy:. Patří Vám velký dík !!

To by bylo k hlavním lidem z vedení a co web stojí? Pokud do něj nebudu počítat volný čas všech co se na něm podílí, tak z pohledu peněz je to pár tisíc ročně a to na zaplacení hostingu, domény a nebo akcí jako například výstava PaceVT na ostravském autosalóně WEVI.

Scuby
Myslím si, že každý z vedení opravdu dohlíží na to co má kdo dělat a podobně takže se nestává, že by byly nějaké diktátorské podmínky. Ano autosalón WEVI byl nedávno, sešli jsme se tam všichni z vedení kromě Medvezha. Co sis odnesl z výstavy kromě nových kamarádů? Sám vím jak to tam vypadalo a jaké jsme měli úspěchy, ale nechám mluvit tebe :shappy:.

Iceman
První den na WEVI bych úspěchem nenazval, naštěstí jsme se domluvili s ředitelem autosalónu a další dva dny jsme byli na viditelném místě. Co se návštěvníků našeho stánku týče, tak byla většina udivena, co lze s autem provést a některé to i tak nadchlo, že si domluvili další menší spolupráce s prací na zakázku. Rozdaly se téměř všechny letáčky, jejichž součástí byla i soutěž o VIP účet na rok, kterou vyhrál Ulver :shappy:. Celou WEVI bych hodnotil na výbornou a doufám, že se opět brzy sejdeme na jiné akci.

Scuby
Ano, už teď je velmi pravděpodobné, že se sejdeme příští rok na třineckém tuning srazu kde jsme také byli pozváni. Jestli se ukážeme někde dříve záleží jen na příležitosti, ale taky bohužel i na financích. Snad nebude vadit, když prozradím, že v současnosti probíhají schůzky zatím s dvěmi automobilkami z Ostravy pro zajištění podpory pro různé výstavy a podobně. Jak by sis představoval vzájemnou spolupráci mezi webem o virtuálním tuningu a luxusní automobilkou? Zkus taky uživatelům přiblížit k čemu by se mohly případné finanční prostředky použít.

Iceman
Myslím, že jediné co může PaceVT.com nabídnou je reklama a to jak na webu, tak i na těchto akcích. Případné peníze by se určitě použily právě na financování těchto akcí (např. tisk reklamních letáčků, plakátů a aut, které prošly virtuální úpravou, dále pak na pronájem zařízení pro výstavy jako je LCD televize a v poslední řadě i náklady spojené s dopravou). Mimo tyto akce by šly peníze na zaplacení hostingu, popř. koupi vlastního serveru.

Scuby
Už se pomalu přesouváme do budoucnosti webu :shappy:. Jak to s ním dál vidíš? Momentálně nás sice trápí menší návštěvnost, ale co trápí tebe a co do budoucna bude?

Iceman
Ano, návštěvnost se snížila, ale já věřím, že to je jen dočasné. A budoucnost webu. Zatím se web vyvíjel vlastním tempem a nápad se střídal s jeho realizací, takže je těžké říct, jak to bude vypadat v budoucnu. Nicméně bych byl rád, kdyby se web a také Virtual tuning obecně zaryl do podvědomí lidem po celé ČR, Evropě a světě.

Scuby
To by jsme byli všichni moc rádi. Ale i tak jsme známi i v zahraničí. Pokud se nepletu máme uživatelé z Anglie, Maďarska a dokonce i z Libanonu. Myslím, že všechny otázky jsi zvládl levou zadní a bez potíží, ale dovol ještě jednu otázku. Kde jsi přišel na nick "Iceman"? :shappy:

Iceman
Na tuto otázku jsem vážně čekal :slol:. Nejdřív musím říct, že to nemá žádnou spojitost s firmou vyrábějící chlazení do aut. Tento nick jsem si vymyslel jako malý a ani si už nepamatuju proč, jednoduše se mi líbil :shappy:.

Scuby
:slol: A já jsem se zase těšil až ti ji položím. Tak teda děkuji, že jsi se mnou strávil přesně 3 hodiny a ještě k tomu po půlnoci. Díky za všechny odpovědi a doufám, že se ještě spolu pobavíme o nějaký ten rok později a zase si řekneme co vše se změnilo a co se změní.

Iceman
Taky ti děkuji, bylo to hezké zavzpomínat si na "staré časy" :shappy:. Dobrou noc.

Scuby
Přesně a "staré časy" už vždy jen v uvozovkách :shappy:. Dobou noc.


Fotky k článku

Komentáře k článku

Napsat komentář

Strana:     <<< || Předchozí || Další || >>>

ElOscilatore - 19.4.2009 12:29
eloscilatore@post.sk

ako clovek z odboru mam predstavu co to tu obnasa, skladam poklonu, moc zaujimave citanie, zelam vela uspechov do buducnosti
9avi9 Designs - 24.12.2008 16:30
D9vid@seznam.cz - http://d9vid.blog.cz/

moc dobry cteni to jo :good:
EssE - 12.8.2008 01:27
OndrejJanecka@seznam.cz - essegamer.wgz.cz

skládám poklonu fakt velký uznání za vaši práci :good: :csmile:
Flame - 16.6.2008 18:01
flamecze@gmail.com

Dobrý čtení, tak ať se PVT drží :good:
Iceman - 16.6.2008 00:30
iceman@pacevt.com - www.pacevt.com

Všem vážně moc děkuju, cením si toho. :csmile:

Šubi
Twe a se mnou nikdo interview neudělá...

Neboj i na tebe určitě dojde :cheh:.

QWERTY
Icemane, co nejdriv zase se Subim prijedem a oslavime dodatecne tvoji maturitu a treba i moje narozky :cheh: :good: ..

Už se vážně těším :good:.

Pace
A nejvice prace udelal ten maly neznamy Iceman o kterem dlouho nikdo ani nevedel :csmile: takze vsechna cest kolego :good: ale taky vsem co na tomhle vsem makaj a prilozi i kdyby malou pomoc k tomoto webu...

Vážně díky :left:
Pace - 15.6.2008 20:02
pacevt@centrum.cz - http://www.pacevt.com

Je to pekne dlouha doba co uz PVT jede... a nejvice prace udelal ten maly neznamy Iceman o kterem dlouho nikdo ani nevedel :csmile: takze vsechna cest kolego :good: ale taky vsem co na tomhle vsem makaj a prilozi i kdyby malou pomoc k tomoto webu ... vim ze si vetsina lidi ani neumi predstavit kolik za tim stoji prace a hlavne casu, takze vsem velka cest a dik ! :good: snad bude jen vic a vic lidi co to oceni a budou si toho vazit a tim bude web jen rust a zlepsovat se pro radost vsech se zajmem o VT, KT a vsechno o autech co se na tomhle webu najde :good:
GHertz - 10.6.2008 20:24
ghertz@seznam.cz - ghertz.deviantart.com

:good: :good: :good: perfekt...PVT bdu dycky vernej :good: :csmile:
Gajdy - 9.6.2008 20:37
gajfis@email.cz - http://auto-grafika.ic.cz

Pěkný rozhovor :good:
SWM - 8.6.2008 22:41
sewam@seznam.cz - www.virtualni.iprostor.cz

panejo , Icemane :wow: :wow: , tolik dřiny jsem teda nečekal že bylo při vzniku pacevt , fakt tohle chtělo neuvěřitelnou kuráž a trpělivost , :good: :good: fakt obdivuju.....
QWERTY - 8.6.2008 19:23
dominik.robek@gmail.com

Jojo vzpominky na stare casy...:) perfekt clanek...diky ze vas mam:)...sem rad ze uz se nezname jen pres net, WEVI se moc povedlo. Icemane, co nejdriv zase se Subim prijedem a oslavime dodatecne tvoji maturitu a treba i moje narozky :cheh: :good: ..Vsem ostatnim uzivatelum diky za prizen, bez vas by to nemelo smysl..:)
šubi - 8.6.2008 03:19
subi@pacevt.com - http://www.pacevt.com

Twe a se mnou nikdo interview neudělá... Mno je to super čtení, ale mozkem webu bych se nenazýval (jsem přece ten diktátor co všechny tak buzeruje).
Fotky taky dobré, ale to čmárání si tam dávat nemusel mno.....
Scuby - 8.6.2008 01:05
jakub.frasunek@gmail.com - http://www.scuby.cz

sem rad ze se libi...a to sem Icemana do toho rozhovoru jeste musel dokopat :cheh:
M3rcury - 7.6.2008 19:14
m3rcury@seznam.cz

zajímavý rozhovor... :good: já vlastně na jiné weby než PaceVT.com nechodím, líbí se mi jednoduchost a přehlednost webu a hlavně projekt VT Liga, který je podle mě hodně dobře vymyšlený :right: děkuju kluci, že se tu o to tak pěkně staráte a hlavně že to tady má oproti některým jiným stránkám hodně solidní úroveň!!! hodně štěstí do budoucna :wink:
Čert - 7.6.2008 19:11
Jurcakt@seznam.cz

paradni clanek,zajimave info o webu:) :good: :good: :good: Ice a spol. dik za vse :cool: :good: :good:
haster - 7.6.2008 19:06
pedro-tn@azet.sk

tak ted si mne scuby aj iceman potesili..............nedavno sem hledal historii webu a toto je narez pro mne........DIKI MOC KLUCI :good: :good:
Medvezh - 7.6.2008 18:19
medvezh@seznam.cz - http://medvezh.deviantart.com

Seš tady taková naše modla, buď si tím jistej. A seš určitě větší celebrita než já a pokud ne, tak asi někdo někde uvažoval trochu šejdrem.
SALi - 7.6.2008 16:03
1sali1@azet.sk

Strasne super bolo sa dozvediet nieco o minulosti PVT ako to vznikalo atd.
:good: :good: great job men

ICEMAN TEBE PATRI OBROVSKA POKLONA ale tak isto aj ostatnym spoluzakladatelom webu ktori su tam spomenuti

velka vdaka za taky super web ..u mna bude PVT stale jednicka :wink:
Strana:     <<< || Předchozí || Další || >>>

© 2005-2016  PaceVT.com || pacevt@pacevt.com || by PaceVT Group || RSS

REKLAMAAlu kola
SpeedTech.cz

Kdo je online??

STATISTIKY


Počítadlo
Uživatelů: 3803

Obrázků: 7830

Nejnovější uživ.:
esvanderknich

NAŠE IKONKA

www.PaceVT.com
HTML kód

^ Nahoru ^

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Vice informací